Mustafa Bursalı

Mustafa Bursalı

2018 DAHA GÜZEL BİR YIL OLACAK

13 Aralık 2017 Çarsamba
mustafa.bursali@atahaber.com.tr

2017 yılının bitimine ramak kaldı... 2018 için erken seçim söylentileri konuşulmaya başlandı bile. Önümüzdeki yıl sürpriz bir seçim olur mu? Bu tam net değil ama gelecek olan yıl,  2019'un seçim hazırlıklarının yapılacağı bir dönemi işaret ediyor bizlere. Belediye, milletvekili, başkanlık seçimleri derken, 2019 sonuna dek adeta bir seçimler maratonuna gireceğiz kısacası...Türkiye'de, seçimlerden önce olduğu gibi,  seçimler sonrasında çok büyük bir değişimlere gebe. Ne kadar köklü çözümler bulunsa da ülkemizin sorunları hemen çözülmüyor.  Terör ile mücadele, FETÖ ile mücadele, ekonomideki sıkıntılar, enflasyon, dövizdeki yükseliş, işsizlik ve enflasyondaki artış, dış dünya ve ABD ile yaşanan kriz, AB ilişkileri, sınır ötesi sorunlar. Yetmiyormuş gibi, bir de bunlara son olarak Kudüs sorunu eklendi…

İçte ve dışarıda yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen, temposunu ve çalışma azmini hiç kaybetmeden uğraş veren  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AKP hükümeti, canla başla mücadele veriyor. Cumhurbaşkanımız, her gün, her dakika yeni mesajlar  önemli mesajlar veriyor.  Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara en duyarlı kişilerden biri o çünkü. Bugüne kadarki hamleleri sayesinde hem ekonomik hemde siyasi olarak sorunların büyük bölümünü telafi ettik. Bölgemizdeki tüm bu kaos ortamına rağmen, Türkiye büyüyor, gelişiyor. Dünya bizi hayretle izliyor. Düşmanlarımız ise adeta çatlıyor. İşte buna en güzel örnek son açıklanan 11.1 büyüme oranı.

Bu büyüme oranı, Türkiye'nin geleceğinin ne kadar parlak olduğunun en güzel işaret fişeği gibi... Bize çelme takmak için pusuda bekleyen ülkeler, bu kargaşa ortamında gelen 11.1'lik büyüme rakamına şaşırıyor adeta. Biz birlik ve beraber olduğumuz sürece daha çok şaşıracaklar. Ben buna inanıyorum.

Siz bakmayın kara tablo çizenlere, önümüz aydınlık. 2018 daha güzel bir yıl olacak. Yatırımlar bir bir sonuçlarını vermeye başlıyor. Marmarayları, Avrasyaları, 3. köprüleri, yapan ve hizmete açan Türkiye, önümüzdeki yıllarda daha büyük projelere imza atmaya aday sayılı ülkelerden...Ülkemizdeki yatırımlar, kalkınma hamleleri sadece İstanbul ile sınırlı değil elbette. Size biraz uzaklardan, Tunceli ve Elazığ'dan iki örnek vermek istiyorum. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ile Tunceli Valisi Tuncay Sonel mesela. Bu iki devlet adamımız kendilerine verilen görevleri üstün hizmet bilinciyle ve başarıyla sürdürüyorlar. Sn. Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ'a davet ettiği Dubaili iş adamlarını ikna ederek Elazığ'a 1 milyar dolarlık yatırım çekmeyi başardı. Tunceli Valisi Tuncay Sonel'de görev bölgesinde harikalar yaratmaya devam ediyor. Aynı zamanda Belediye Başkan Vekili görevini de yürüten Sonel, Tunceli ve çevresinde devletin varlığını ve gücünü bölge halkına kısa zamanda hissettirmeyi başaran mütevazı bürokratlarımızdan. Her iki valimizi de yakından tanıdığım için şanslıyım. Başarılarını dikkat ve takdirle izliyorum. Demek istediğim o ki, ülkedeki başarılı işler sadece büyük kentlerde değil, ülkemizin dört bir yanında boy gösteriyor adeta. Bu Türkiye için sevindirici bir gelişme...


2018 önemli bir yıl olacak. Niye mi? Tüm dünyanın kıskandığı 3. Havalimanı önümüzdeki yıl hizmete açılacak. Bu Havalimanı ülkenin kalkınmasına ve gelişmesine yeni bir ivme katacak. Dünyaya da örnek olacak. Bir başka proje ise Kanal İstanbul. İnşallah bu büyük proje de 2018'de start alacak. Kimsenin hayal bile edemediği projeler bir bir hayata geçecek. İnanın, yakın bir gelecekte Türkiye eskisinden kat be kat daha güçlü, bölgenin lider ülkelerinden biri olacak.


Ben buna yürekten inanıyorum

 • SİTE İÇİ ARAMA

 • YAZARLAR

 • 9 kasım
 • Uçuş Bilgileri
 • DÖVİZ KURLARI

 • HAVA DURUMU

  • ANKARA
   Ankara Hava Durumu
  • İSTANBUL
   İstanbul Hava Durumu
  • İZMİR
   İzmir Hava Durumu
  • ANTALYA
   Antalya Hava Durumu
  • TRABZON
   Trabzon Hava Durumu
 • Trafik Yoğunluk Haritası
 • Teknosa