BİR ALKIŞ DA TÜRK HAVA YOLLARI'NA... Mustafa Bursalı yazdı...

BİR ALKIŞ DA TÜRK HAVA YOLLARI'NA...   Mustafa Bursalı yazdı... Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını maalesef ülkemize de sirayet etti. Can kayıplarımız ve hastalarımız var. Allah'tan sağlık personelimiz, canını dişine takarak 24 saat işlerinin başındalar. Onların çalışmalarını takdirle izliyoruz ve onlara kocaman bir alkış da biz gönderelim diyoruz öncelikle..

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını maalesef ülkemize de sirayet etti. Can kayıplarımız ve hastalarımız var. Allah'tan sağlık personelimiz canını dişine takarak 24 saat işlerinin başındalar. Onların çalışmalarını takdirle izliyoruz ve onlara kocaman bir alkış da biz gönderelim diyoruz öncelikle...


 


Evet...


 


Koranavirüs salgınının etkilemediği kimse kalmadı gibi gözüküyor. Süper güç ülkeler bile eli kolu bağlı durumda ve çaresizlik içinde... Şöyle bir bakıyorum da Türkiye gerek ekonomik gerekse sağlık bakımından çoğu gelişmiş ülkelerin önünde gibi duruyor. Birçok Avrupa ülkesine yardım olarak sağlık malzemesi bile gönderir durumdayız. Bu bizi mutlu ediyor, ülkemizle gurur duyuyoruz.


 


Gurur deyince aklıma ilk gelen nedense Türk Hava Yolları oluyor. Niye mi dersiniz? Hemen belirteyim. Dünyanın neresinde olursa olsun, felaket kimin kapısını çalarsa çalsın, hemen imdadına koşan THY oluyor. Dünyanın bir ucundan, öteki ucuna en kötü günlerde adeta bir hızır gibi imdada yetişiyor ülke, dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin...


 


Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs dünya genelinde havacılık istihdamını da vurdu. Salgın nedeniyle havayolu şirketlerinin birçok sefer iptal ederek uçaklarından bazılarını yere indirmesi ile yolcu sayısındaki kayıpları da beraberinde getirdi.


 


Dünyanı esir alan bu korovavirüs salgınında da yine canhıraş şekilde bir çaba harcayan THY, yurt dışındaki vatandaşlarımızı en uzak noktalardan alıp, ülkemize taşırken, Trükiye'de yaşayan on binlerce yabancıyı da ülkelerine ulaştırmanın haklı gururunu yaşattı bize...


 


Uçuşların azalmasıyla personel fazlalığı oluştuğu gerekçesiyle aralarında dünyanın en büyük havayolu şirketlerinin olduğu şirketler birbiri ardına personellerini ücretsiz izne çıkarmaya, iş akdini feshetmeye başlarken THY, özverili çalışmasını aksatmadan sürdürdü.


 


Koronavirüsü nedeniyle birçok seferini iptal etmek zorunda kalan Türk Hava Yolları’nda da personelin merak ettiği işten çıkarma olup olmayacağı ile ilgili haberi THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı verdi.  Asla personel çıkarma gibi bir düşünceleri olmadığını 3 ay daha dişlerini sıkmaları gerektiğinin mesajını da veren Aycı, THY çalışanlarının kaygılarını bir çırpıda sildi ve bu sıkıntılı süreçte onlara moral verdi.


 


Tüm dünyayı tedirgin eden salgına karşı alınan önlemleri gece-gündüz demeden kamuoyu ile paylaşarak, yerli ve yabancı yolcusuna, global bir marka olduğunu kanıtladı.


 


Zamanında aldığı tedbirlerle yolcuların havada ve yerdeki güvenliği ile sağlığını güvence altına alma becerisini göstererek bu zorlu sınavdan da başarıyla çıkmasını bildi.


 


İşte bu nedenledir ki; İlker Aycı ile birlikte görev yapan yönetici ekibi ve cefakarca çalışan uçucu ve yer personelinden oluşan Türk Hava Yolları da kocaman bir alkışı hak etti bence...

9 kptş
22 Mart 2020 Pazar.
 • SİTE İÇİ ARAMA

 • YAZARLAR

 • 9 kasım
 • Uçuş Bilgileri
 • DÖVİZ KURLARI

 • HAVA DURUMU

  • ANKARA
   Ankara Hava Durumu
  • İSTANBUL
   İstanbul Hava Durumu
  • İZMİR
   İzmir Hava Durumu
  • ANTALYA
   Antalya Hava Durumu
  • TRABZON
   Trabzon Hava Durumu
 • Trafik Yoğunluk Haritası
 • Teknosa